Jesteś tutaj: aktualności > Miasto > Tunel bliżej dworca

Tunel bliżej dworca

Podziemny tunel przeznaczony dla pieszych i rowerzystów, który zastąpi obecną kładkę, zostanie zbudowany o 18 metrów bliżej budynku dworca. Podziemny tunel przeznaczony dla pieszych i rowerzystów, który zastąpi obecną kładkę, zostanie zbudowany o 18 metrów bliżej budynku dworca. O nowych ustaleniach z inwestorem (PKP PLK) miejskich radnych powiadomił prezydent Andrzej Wilk.O tym, że podziemny tunel umożliwiający pieszym i rowerzystom dostanie się na perony żyrardowskiego dworca bądź na przejście z jednej strony torów na drugą stronę, powstanie i zastąpi coraz bardziej wysłużoną kładkę, wiadomo nie od dziś. Od niedawna wiadomo natomiast, że tunel, który kładkę zastąpi, nie zostanie zbudowany dokładnie w tym miejscu, w którym zbudowana została, przeznaczona do rozbiórki kładka, a o około 18 metrów bliżej budynku dworca. Powód? Jak miejskim radnym wyjaśnił prezydent Andrzej Wilk, chodzi o torfowiska, które znajdują się pod kładką. Jeśli inwestor prac, którym są PKP PLK zechciałby zbudować tunel dokładnie w miejscu kładki, poniósłby większe koszty związane z zabezpieczeniem budowli przed wilgocią. Dlatego przyjęto inne rozwiązanie. Jak wyjaśnił prezydent, tunel zostanie zbudowany o około 18 metrów bliżej dworca. Południowe wyjście tunelu nie wpadnie więc w światło ulicy Towarowej.

Zgodnie z informacją przekazaną przez prezydenta Andrzeja Wilka, trwają ostatnie uzgodnienia projektowe, decyzja o pozwoleniu na budowę to kwestia kilku dni, dlatego prace budowlane będą mogły ruszyć już w czerwcu.

- Przejście na drugą stronę torów to temat ważny dla mieszkańców naszej dzielnicy. Nie wspominam już o stworzeniu przejścia przy rzece Wierzbianka, bo realizacja tego chyba jest nierealna, choć przyznam, że przejście w tamtym miejscu rozwiązałoby problemy mieszkańców z tamtej części miasta. Chcę jednak zapytać o szczegóły przejścia, które ma zostać zbudowane w miejsce kładki. Jak ono dokładnie będzie wyglądało? Czy mógłby pan prezydent przybliżyć nam projekt trochę bardziej – pytał radny Marek Treliński (PiS).- Przejście na drugą stronę torów to temat ważny dla mieszkańców naszej dzielnicy. Nie wspominam już o stworzeniu przejścia przy rzece Wierzbianka, bo realizacja tego chyba jest nierealna, choć przyznam, że przejście w tamtym miejscu rozwiązałoby problemy mieszkańców z tamtej części miasta. Chcę jednak zapytać o szczegóły przejścia, które ma zostać zbudowane w miejsce kładki. Jak ono dokładnie będzie wyglądało? Czy mógłby pan prezydent przybliżyć nam projekt trochę bardziej – pytał radny Marek Treliński (PiS).

Prezydent Andrzej Wilk odparł, że prawdopodobnie odbędzie się spotkanie z wykonawcą prac, na które radni mają zostać zaproszeni. Wtedy zostaną zaprezentowane szczegóły inwestycji, choć – jak dodał prezydent – akceptacja ze strony władz miasta będzie kwestią kurtuazji, bo o szczegółach inwestycji rozmawiać będzie inwestor z wykonawcą prac, a władze miasta mogą – co najwyżej – negocjować kwestię powstania tak zwanej „małej architektury” wokół przejścia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Miasto, Ogólna, Samorząd i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze do wpisu: "Tunel bliżej dworca"

12 odpowiedzi

| Napisz swój komentarz

 1. rola napisał:

  Po co wrzucać informacje, które są już nieaktualne? Od portalu, który jest uaktualniany codziennie oczekiwałbym świeżych informacji, a nie tego, co przed kilkoma tygodniami można było znaleźć w prasie.

  Odpowiedz

 2. adi_zrdw napisał:

  nie dość, że wyrzucili pieniądze w błoto robiąc piękny chodniczek do kładki to jeszcze trzeba będzie nadrabiać kilometry aby się dostać na drugą stronę. A piesi i rowerzyści i tak dalej będę chodzić torami koło obecnej kładki. Tak więc robienie tunelu nie ma najmniejszego sensu.
  Kolejny bubel pana Wilka.

  Odpowiedz

  pasażer Reply:

  Umiesz czytać ze zrozumieniem?

  homer Reply:

  Człowieku czy ty wiesz za co odpowiedzialny jest prezydent w tym mieście? Który prezydent w Polsce buduje tory i infrastrukturę kolejową? Totalny ignorant jesteś. Najpierw dowiedz się kto co buduje i za jakie pieniądze, a później się wyzewnętrzniaj. A najlepiej w ogóle sobie daruj.

 3. Michał napisał:

  „dlatego prace budowlane będą mogły ruszyć już w czerwcu” – o który czerwiec chodzi??

  Odpowiedz

  Czytający Reply:

  pewnie 2012, w czasie Euro !!! przecież nie tegoroczny bo już się skończył ;-)

 4. Piotr napisał:

  Smutne to nasze miasto. Zmiana kapłanów (też mi coś?), wieczne lansowanie się na stolicę kulturalną Mazowsza (zapraszam na place parkingowe po marketami- kultura razem ze słomą wychodzi), a w takim Pruszkowie chłopak wywiesił baner, że kocha dziewczynę i nie jest milej niż u nas?

  Odpowiedz

  Michał Reply:

  To zrób coś samemu by to zmienić. Daj coś Miastu, a nie tylko bierzesz!

 5. Gość napisał:

  Przejście przy rzece Wierzbianka- dlaczego nierealne? Torfowiska? Wydmy? Rzeka? Pieniądze? Podejście urzędników? Jak ja nie lubię tajemnic!

  Odpowiedz

 6. malaewka napisał:

  w czerwcu? :D przecież już lipiec

  Odpowiedz

 7. filutek napisał:

  MIchale – jeżeli masz dobry pomysł to porozmawiaj z czł. struktur powiatowych PO, który jest jednocześnie z-cą prezydenta – G. Obłękowskim – minie ci cały zapał do robienia czegokolwiek.

  Odpowiedz

 8. Kargul napisał:

  To pewnie będą zmuszeni wykupić działkę sąsiadujacą z obecną kładką – tam już nie ma TORFOWISK ????

  Odpowiedz

Napisz swój komentarz

Administracja Portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.