Jesteś tutaj: aktualności > Miasto > Z odwiedzinami u Honorowego Obywatela Miasta Żyrardowa

Z odwiedzinami u Honorowego Obywatela Miasta Żyrardowa

Jerzy Koziarski z dyplomem Honorowego Przewodnika PTTK po ŻyrardowieŻyrardowianie związani z turystyką, wyjechali do Gdańska i Sopotu by uczestniczyć w IV Forum Turystycznym Państw Bałtyckich. Wizyta żyrardowian w Trójmieście była także okazją do złożenia wizyty komandorowi Jerzemu Koziarskiemu – honorowemu obywatelowi miasta Żyrardowa.
IV Forum Turystyczne Państw Bałtyckich to szereg spotkań i dyskusji panelowych, poprzedzających inaugurację IV Europejskich Dni Morza. Do Trójmiasta przyjechali miłośnicy turystyki i marynistyki z krajów nadbałtyckich, takich jak: Szwecja, Litwa, Łotwa, Estonia, Niemcy, Dania, Finlandia oraz z Federacji Rosyjskiej.

- Tegoroczne Forum, poświęcone zostało kreowaniu Morza Bałtyckiego oraz całego regionu pomorskiego, jako specyficznej, unikatowej marki turystycznej, potwierdzonej wielowiekową, hanzeatycką tradycją, naturalnym bogactwem krajobrazowym i architektonicznym oraz niekwestionowaną polską gościnnością – opowiada Jerzy Kwaczyński, prezes żyrardowskiego oddziału PTTK.

Forum towarzyszył również II Międzynarodowy Sejmik Przewodnicki „Przewodnictwo turystyczne i pilotaż we współczesnej Europie – wspólna przestrzeń, wspólne zadania, wspólne cele”, na którym spotkało się 120 przewodników turystycznych, którzy mogli wysłuchać wystąpień referentów z Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Finlandii, Federacji Rosyjskiej oraz z Danii.

- Europejski Dzień Morza obchodzony jest od czterech lat. Po raz pierwszy obchodzony był w 2008 roku w Brukseli, następnie w 2009 roku w Rzymie, w 2010 roku w hiszpańskim Gijon. To pomysł Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego oraz Rady Unii Europejskiej. Europejski Dzień Morza ma za zadanie podkreślić ważną rolę, jaką morza i oceany odgrywają w codziennym życiu wszystkich obywateli Unii Europejskiej, uwypuklenia ich znaczenia dla zrównoważonego wzrostu – przypomina Jerzy Kwaczyński.

Jerzy Koziarski z żoną Hanną i panią Iloną z Kliniki MedycznejDla żyrardowian, przedstawicieli żyrardowskiego PTTK, Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Powiatu Żyrardowskiego oraz Ligi Morskiej i Rzecznej w Żyrardowie, wyjazd do Trójmiasta był także ważny z innego względu. Żyrardowianie odwiedzili w Gdyni Hannę i Jerzego Koziarskich. W imieniu przewodników PTTK z Żyrardowa, prezes Jerzy Kwaczyński wręczył komandorowi Jerzemu Koziarskiemu godność Honorowego Przewodnika Turystycznego PTTK po zabytkowej osadzie fabrycznej w Żyrardowie.


Fot. Jerzy Kwaczyński, PTTK Żyrardów

fot.1. Jerzy Koziarski z dyplomem Honorowego Przewodnika PTTK po Żyrardowie

fot.2. Jerzy Koziarski z żoną Hanną i panią Iloną z Kliniki Medycznej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Miasto, Ogólna i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze do wpisu: "Z odwiedzinami u Honorowego Obywatela Miasta Żyrardowa"

Brak komentarzy

| Napisz swój komentarz

Napisz swój komentarz

Administracja Portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.